Jak wybrać najlepszy grzejnik?


Wybór odpowiedniego grzejnika do danego pomieszczenia zależy od wielu czynników. Zupełnie inne urządzenie będzie pasować do dużej łazienki, a zupełnie inne do pokoju dziecięcego. Grunt to dobierać taki grzejniki, który najlepiej spełni Twoje potrzeby - zarówno pod względem wydajności, jak i pod kątem kosztów zakupu i późniejszej eksploatacji.

Podstawowym aspektem przy wyborze grzejnika jest dostosowanie go do instalacji grzewczej w danym budynku - urządzenie musi pasować do rur, a także być kompatybilne ze stosowanym kotłem grzewczym. Ważna jest także moc grzewcza z jaką pracuje grzejnik, ponieważ to od niej zależy czy pomieszczenie będzie dobrze docieplone.

Rodzaje grzejników - sklep egrzejniki.pl

Typy grzejników

Przeglądając oferty różnych sklepów, zapewne zauważyliście, że grzejniki dzieli się ze względu na materiał, z jakiego zostały wykonane, ze względu na ich zastosowanie, ale także ze względu na typ doprowadzenia ogrzewania czy nawet ich wygląd zewnętrzny. Jak w tym gąszczu ofert trafić na właściwe rozwiązanie? Najpierw zapoznaj się z parametrami różnych modeli grzejników.

grzejniki radox


Podział grzejników ze względu na materiał

 Grzejniki aluminiowe, żeliwne, a może stalowe? Podział tych urządzeń, ze względu na materiał, z którego zostały wykonane, może się wydawać niezbyt istotny, ale z drugiej strony ma spore znaczenie w kontekście wyboru odpowiedniego grzejnika. Przykładowo, wybierając grzejnik, należy się upewnić, czy waga nie przekroczy możliwości nośnych ściany, na której ma zostać zamontowany.

Przykładowo, grzejniki żeliwne, które mają dosyć sporą masę, są raczej kiepskim pomysłem w przypadku ścian wykonanych z płyt gipsowo-kartonowych. Istnieje bowiem ryzyko, że ich masa znacznie osłabi konstrukcję ściany. Jeżeli w Twoim domu ściany są bardzo cienkie, to zdecydowanie lepiej sprawdzą się grzejniki aluminiowe, które są lekkie i łatwe w montażu.


Podział grzejników ze względu na wygląd

Wygląd grzejników również ma niebagatelne znaczenie podczas ich wyboru. W naszym sklepie znajdziesz nie tylko tradycyjne grzejniki żeliwne, ale także estetyczne grzejniki dekoracyjne, które mogą stać się ciekawą ozdobą wnętrza. Ze względu na ich wygląd zewnętrzny, grzejniki można podzielić także na narożne oraz kanałowe.

Inną metodą podziału ze względu na wygląd jest określenie miejsca montażu grzejnika - przeglądając naszą ofertę, zauważysz zapewne grzejniki pionowe oraz poziome. Urządzenia pionowe zdecydowanie zwracają uwagę swoim wyglądem - wiele grzejników typowo dekoracyjnych to właśnie modele pionowe.


Podział grzejników ze względu na doprowadzenie ogrzewania

Wybierając grzejnik do swojego domu lub mieszkania zwróć uwagę na sposób doprowadzenia ogrzewania. W tym kontekście, grzejniki dzieli się na wodne, elektryczne oraz mieszane. Te pierwsze zasilane są przez system centralnego ogrzewania lub ogrzewanie miejskie. W nowszych modelach można także zamontować grzałkę elektryczną, co pozwala na niezależne zasilanie z sieci elektrycznej.

Z kolei grzejniki elektryczne nie są podłączane do sieci, a zamiast tego wytwarzają ciepło w oparciu o elektryczną grzałkę. Takie grzejniki zamontować można praktycznie w każdym miejscu w domu - wystarczy dostęp do energii elektrycznej. Przy okazji warto wspomnieć o grzejnikach wodno-elektrycznych, które łączą cechy obu rodzajów tych urządzeń.


Zalety i wady - czyli jak dobrze dobrać grzejniki

Jak dobrze wybrać grzejnik? Wady i zalety tych urządzeń zależą głównie od materiału, z jakiego zostały wykonane. Przykładowo, grzejniki aluminiowe są bardzo lekkie i mogą być stosowane praktycznie na każdym rodzaju ściany. Co więcej, są znacznie tańsze od stalowych. Z drugiej strony, grzejnik stalowy znacznie szybciej osiąga pożądaną temperaturę. Grzejniki żeliwne, choć nagrzewają się bardzo wolno, to znacznie dłużej utrzymują temperaturę.

W zasadzie trudno jest opisać wady i zalety wszystkich rodzajów grzejników, dlatego jeżeli nadal nie wiesz jaki grzejnik warto wybrać do swojego domu lub mieszkania, koniecznie zgłoś się do nas! Z chęcią pomożemy Ci przy wyborze grzejnika, który idealnie spełni Twoje potrzeby oraz nie nadwyręży zbytnio domowego budżetu.


Gdzie kupić grzejniki? - W naszym sklepie! :)

Poszukujesz wysokiej jakości grzejników w doskonałej cenie? Wybierz Mat-Dom! Oferujemy szeroki wybór grzejników ozdobnych: zarówno w stylu tradycyjnym, jak i nowoczesnym. Bogaty asortyment grzejników łazienkowych oraz pokojowych. Kupisz u nas też armaturę grzejnikową - a wszystko to w wyjątkowo atrakcyjnych cenach!


Grzejniki dekoracyjne Radox - Nova Flat