PODGRZEWACZE GAZOWE

PODGRZEWACZE GAZOWE

Gazowe podgrzewacze wody to wydajne urządzenia, wykorzystywane w wielu domach, biurowcach oraz obiektach innego typu. W naszym asortymencie można znaleźć szeroki wybór produktów tego typu, pochodzących od znanych producentów, takich jak Vaillant, Termet, Ariston oraz Junkers. Rozważając zakup podgrzewacza, należy zastanowić się, czy w przypadku danego obiektu lepiej sprawdzi się urządzenie przepływowe, czy pojemnościowe.

Przepływowy podgrzewacz wody wyróżnia się tym, że rozpoczyna pracę w momencie gdy odkręcony zostaje kran. Wtedy włącza się palnik, który ogrzewa wodę przepływającą przez instalację. Urządzenie nie posiada zbiornika, dlatego ciecz jest w nim ogrzewana na bieżąco. Zaletą produktów tego typu jest fakt, że nie generują strat energii płynących ze stygnięcia wody.

Modele pojemnościowe są wyposażone w pojemnik, w którym podgrzewana jest woda. Urządzenia tego typu magazynują w sobie ciecz. Dzięki czemu możliwe jest utrzymanie jej stałej temperatury. Obecność zbiornika, nawet w urządzeniach o małej mocy sprawia, że możliwe jest zapewnienie stosunkowo dużego natężenia strumienia. Bardzo ważne, by dobrać produkt z pojemnikiem, który będzie w stanie sprostać potrzebom jego użytkowników.

ROZWIŃ|ZWIŃ