Wybór grzejnika do łazienki jest bardzo ważnym aspektem, mającym wpływ na komfort użytkowania tego pomieszczenia. To właśnie w łazience bierzemy prysznic, kąpiemy się i dbamy o nasz wygląd. Jeśli wnętrze łazienki byłoby niedostatecznie ogrzewane, korzystanie z niej, sprawiałoby nam bardzo duży dyskomfort. Na pewno miło będzie od czasu do czasu wylegiwać się w wannie, nie martwiąc się o zbyt niską temperaturę powietrza.

Grzejnik do łazienki powinien być przede wszystkim funkcjonalny, dostarczać potrzebną energię cieplną, a także doskonale komponować się do wystroju wnętrza. Szereg możliwości pozwala na dogodny wybór. Chociaż na początku tak duża ilość produktów do wyboru, wyróżniającymi się określonymi parametrami, może przyprawić o lekki zawrót głowy. Po zapoznaniu się z kilkoma wskazówkami, bez problemu znajdziesz idealny grzejnik do swojej łazienki.


Mat-dom


 

Na co zwrócic uwagę przy wyborze grzejnika?

Pierwszą rzeczą, na jaką należy zwrócić uwagę przy wyborze grzejnika łazienkowego, jest jego odpowiednie dopasowanie względem mocy grzejnika, a także jego wielkości. W zależności od kubatury pomieszczenia, a także w celu uzyskania temperatury na poziomie ok. 24 stopni Celsjusza, dopasujemy jego rozmiar oraz moc grzewczą. Należy również wziąć pod uwagę dodatkowe czynniki, takie jak wspomaganie ogrzewania przy zastosowaniu podłogówki, bądź słaba izolacja pomieszczenia, przez co łazienka zawierająca standardowy grzejnik, nadal może okazać się zbyt zimna.

Kolejnym aspektem, jaki warto wziąć pod uwagę, jest wykonanie grzejnika, a także jego trwałość. Jest to element wyposażenia łazienki, który powinien być szczególnie chroniony przed korozją. Ponadto można zastanowić się nad wyborem konkretnej powłoki kaloryfera. Najczęściej dostępne są grzejniki chromowane, satynowane lub metalizowane lub na specjalne życzenie Klienta lakierowane.


Termostat i grzejnik


 

Wybierając grzejnik do łazienki, istotną kwestią jest jego estetyka, wygląd oraz funkcjonalność. Warto wybrać nowoczesny kształt grzejnika, a także zastanowić się nad tym, czy będzie jednocześnie służył jako suszarka na ręczniki lub drobne pranie. Popularna drabinka często okazuje się być optymalnym rozwiązaniem, dzięki któremu łazienka zyskuje ładny wygląd, a jednocześnie nie traci swojej funkcjonalności.