Pośród całej gamy produktów, ciężko wybrać grzejnik elektryczny, który spełni nasze oczekiwania. W zależności od rodzaju bowiem, różnią się one w swoim działaniu. Wszystko zależy więc od tego, jakie mamy potrzeby. Czy grzejnik elektryczny będzie na stałe w jakimś pomieszczeniu? A może potrzebujesz urządzenia, które włączysz w sytuacjach awaryjnych - na chwilę? Istnieją modele idealne między innymi do domku letniskowego, łazienki albo do zapewnienia sobie alternatywnego ogrzewania podczas awarii lub prac nad główną instalacją grzewczą. Warto dowiedzieć się więc, jaki rodzaj grzejnika będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni.

 

Rodzaje grzejników elektrycznych

Grzejnik konwektorowy atlantic

 

Do najczęściej kupowanych modeli zaliczają się grzejniki konwektorowe. Swoją popularność zawdzięczają niewielkiej wadze, przez co są niezwykle mobilne i mogą ogrzać każde pomieszczenie. Jednak jak działa grzejnik konwektorowy? Do wytworzenia ciepła używa on chłodne powietrze, pobrane z otoczenia. Jest ono ogrzewane za pomocą grzałki elektrycznej. W ten sposób już w kilka minut można zapewnić sobie komfortową, wyższą temperaturę. Niestety, równie szybko po jego wyłączeniu, wytworzone ciepło ucieka. Sprawia to, że grzejnik konwektorowy jest dobrym rozwiązaniem, jeśli myślimy o dogrzewaniu pomieszczeń chłodnymi, jesiennymi wieczorami czy też w innych, krótko trwających sytuacjach.

 

Grzejnik elektryczny

 

Co jeśli jednak chcemy dłużej ogrzewać pomieszczenie, na przykład w garażu lub podczas awarii instalacji grzewczej? Wtedy doskonały będzie grzejnik olejowy. Po podłączeniu go do energii elektrycznej, krążący w nim olej rozgrzewa się i z powodzeniem może zapewniać ciepło nawet przez cały dzień. Minusem tego rozwiązania jest to, że zanim grzejnik utworzy ciepło, mija dłuższa chwila. Dla niektórych niedogodnością może być też to, że urządzenie z uwagi na olej, jest ciężkie i nie końca wygodne przy przenoszeniu.

 

Grzejnik elektryczny

 

Ciekawym rozwiązaniem są również grzejniki elektryczne do łazienki w formie drabinek. Dzięki nim możemy zapewnić sobie niezwykły komfort, a drabinka przyda się na przykład do suszenia mokrych ręczników. Takie modele często występują w wersji wodno-elektrycznej. Znaczy to, że są zasilane wodą z centralnego ogrzewania, ale posiadają grzałkę elektryczną, która odpowiedzialna jest za wytwarzanie ciepła.

 

Grzejnik elektryczny to naprawdę dobry sposób na to, by zapewnić sobie ciepło w każdej sytuacji. Niezależnie od tego, do jakiego celu wybierzesz urządzenie, będzie to dobra alternatywa lub wsparcie dla głównego źródła ogrzewania.