Jednym z ważnych elementów komfortu korzystania z łazienki jest wyposażenie jej w wydajny grzejnik, który zapewni wymagane ogrzewanie. Sprawne funkcjonowanie grzejnika łazienkowego zależy od wyboru jego modelu oraz producenta. Grzejniki łazienkowe podłączane są do instalacji na kilka sposobów. Jak podłączyć to niezbędne w każdej łazience urządzenie? Przedstawiamy kilka praktycznych i ważnych porad.

 

Grzejniki łazienkowe

 

Rodzaje podłączeń grzejników łazienkowych

Montaż i podłączanie grzejników łazienkowych do instalacji centralnego ogrzewania odbywa się za pomocą rury zasilającej, która doprowadza gorącą wodę do urządzenia oraz drugiej rury odprowadzającej wodę ostygniętą z powrotem do instalacji. System ten jest niezbędny. Wybór więc polega na użyciu jednego z trzech rodzajów podłączenia. Już na etapie planowania powinno decydować się o zamierzonym rodzaju podłączenia, gdyż zależy od tego wyprowadzenie rur ze ściany.

 

Wyróżnia się trzy rodzaje podłączeń grzejników łazienkowych:

  • podłączenie od dołu - obecnie najczęściej stosowane rozwiązanie w nowo powstających domach. Strona podłączenia, to jest czy zasilanie będzie doprowadzone z prawej, czy z lewej strony, nie ma znaczenia. Zawór termostatyczny umieszcza się na rurze zasilającej, zawór odcinający ma rurze odprowadzającej. Wyjątkiem jest zastosowanie grzejników wysokich, w których podłączenie rury zasilającej odbywa się do wewnętrznej rury podłączenia pionowego.
  • podłączenie boczne - powszechnie stosowana metoda podłączenia w przypadku modernizacji instalacji c.o. Podłączenie boczne wykorzystywane było na przykład przy starych grzejnikach żeliwnych. Obecnie, dokonując wymiany, wykorzystuje się zastosowane już wcześniej podłączenie.
  • podłączenie od góry - połączenie to jest wydajne jedynie w przypadku doprowadzenia rury zasilającej do prawego kolektora, a powrotnej do lewego kolektora grzejnika, przy czym ważne jest, żeby jedno z podłączeń (zasilające lub odprowadzające) było wykonane od dołu, co pozwoli na równomierne rozprowadzanie ciepła i wydajną pracę urządzenia.

Każde z zastosowanych podłączeń jest dobre. Ważne natomiast, by dostosować wykorzystane podłączenie do zakupionego urządzenia. Producenci grzejników łazienkowych rekomendują konkretny rodzaj przyłączenia, same urządzenia są też do takich dostosowane i zawierają wymagane do rodzaju przyłącza uchwyty. Dlatego też dobrze jest przedyskutować tę sprawę z ekspertem.

 

Grzejnik drabinkowy - czy to dobry wybór?

Grzejnik drabinkowy to bardzo popularne rozwiązanie grzewcze stosowane w łazienkach. Wielką zaletę tego typu urządzeń jest możliwości personalizacji i maksymalnego dostosowania sprzętu do przestrzeni oraz wymagań klienta. Parametry grzejników drabinkowych, które podlegają przystosowaniu, to moc grzewcza, rozmiar kolor, design. Grzejniki drabinkowe to nie tylko wydajność przy ogrzewaniu pomieszczenia, ale także zestaw bardzo przydatnych funkcji. Urządzenie służy również jako suszarka czy wieszak, co jest bardzo wygodne w codziennym życiu. Grzejniki drabinkowe to także doskonały wygląd. W zależności od producenta, urządzenia przybierają kształt tradycyjny, nowoczesny lub zupełnie awangardowy, przy jednoczesnej najwyższej wydajności. Urządzenia te są również w bardo łatwy sposób montowane, najczęściej z użyciem podłączenia od dołu. Możliwości są jednak nieograniczone, gdyż grzejniki tego typu wykonywane są również na zamówienie. Nie bez znaczenia jest wybór producenta. Klasyczne rozwiązania oraz nowoczesny design marki Enix i Luxrad, czy awangardowe wzory Purmo i Termix, to tylko niektóre z atrakcyjnych propozycji. Dlatego też odpowiedź jest prosta: tak, grzejnik drabinkowy do łazienki to bardzo dobry wybór.

 

Wydajne i najlepsze grzejniki łazienkowe

Zadowolenie z użytkowania grzejników łazienkowych jest zależne w głównej mierze od wyboru producenta urządzenia. Produkty w pełni funkcjonalne, wykonane z najwyższej jakości materiałów, gwarantujące satysfakcję klienta, to urządzenia renomowanych marek. Dlatego też decydując się na zakup grzejnika należy skorzystać z usług fachowców. Bogata oferta oraz profesjonalne doradztwo to domena www.mat-dom.pl. Firma jest dystrybutorem i dostawcą najlepszych grzejników. Portal współpracuje z profesjonalnymi producentami grzejników i armatury grzewczej, dzięki czemu można być pewnym dostarczanych przez www.mat-dom.pl produktów. Decydując się na grzejnik drabinkowy, za pośrednictwem tego portalu klient zyskuje dostęp do urządzeń takich marek, jak Enix, Purmo, Termix, Luxrad oraz wiele innych. Firma prowadzi również fachowe doradztwo, dzięki któremu klient może skonsultować wybór grzejnika oraz sposób jego podłączania, żeby zapewnić najwyższą wydajność urządzenia oraz ogrzewanie na optymalnym poziomie. Producenci grzejników nie tylko gwarantują najwyższą jakość swoich produktów, ale także dają możliwość wykonania grzejnika według wymagań klienta. Dzięki www.mat-dom.pl, w jednym miejscu, klient zyskuje dostęp do najlepszych marek, produktów i rozwiązań.